Ad
Ad
Ad
Projekty domów

Bezpłatne projekty domów 120 150 i 180m2!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bezpłatne projektów domów o powierzchni od 120 do 180 mkw. Zostaną opublikowane na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Partia rządząca PiS planuje wprowadzenie darmowych projektów gotowych domów 120, 150 i 180 m2. Takie projekty, jak podano, także zostaną opublikowane na stronie internetowej GUNB do pobrania dla wszystkich zainteresowanych, którzy będą chcieli budować dom na własne potrzeby.

Minister rozwoju i technologii podało, że z gotowych projektów dużych domów będzie można skorzystać już pod koniec bieżącego roku.
Jednak architekci obawiają się, że taka inicjatywa zdeprecjonuje ich zawód, ponieważ odejmie im pracę.

Architekci krytykują tę propozycję, argumentując, że ograniczy to ich zdolność do wykonywania pracy, a także zwiększy ryzyko wypadków budowlanych. Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej podkreśla, że typizacja projektów nie spełni rzeczywistych oczekiwań inwestorów i może prowadzić do deprecjacji zawodu architekta. Pośrednicy nieruchomości również czują się zagrożeni, ponieważ posłowie z opozycji chcą wprowadzić maksymalną prowizję dla pośredników, aby zapobiec nadmiernym opłatom.